Klikając „Akceptuj wszystkie pliki cookie”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
16/9/2024

Etap Rozwoju R4 w Outsourcingu Contact Center: Innowacyjny Lider i Strateg

Etap R4 w rozwoju pracownika contact center to najwyższy poziom dojrzałości zawodowej w tym obszarze. Jest to stadium, w którym pracownik osiąga maksymalny poziom kompetencji, posiada ekspercką wiedzę oraz zdolność do strategicznego podejmowania decyzji. Na tym etapie pracownik rozumie stawiane cele i wyzwania, nie tylko w ujęciu lokalnym, ale także globalnym. Działa z pełnym zarumieniem zdań i wyzwań wewnątrz i na zewnątrz organizacji.

  1. Strategiczne przywództwo:
    Pracownik na etapie R4 wykazuje się zdolnością do strategicznego przywództwa. Rozumie, a nawet potrafi opracować długoterminowe cele i strategie dla zespołu oraz wprowadzić innowacyjne rozwiązania w zakresie obsługi klienta.
  2. Ekspertyza branżowa:
    Osoba na etapie R4 posiada głęboką wiedzę i ekspertyzę w swojej dziedzinie, jest uznawana za autorytet w branży i często udziela konsultacji wewnętrznych, a czasem nawet zewnętrznych.
  3. Innowacyjne podejście:
    Pracownik R4 jest aktywnym uczestnikiem w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze obsługi klienta. Podejmuje ryzyko i eksperymentuje z nowymi technologiami oraz procesami, aby zwiększyć efektywność zespołu i satysfakcję klientów. Rozwiązania, które proponuje uwzględniają cel zespołu, biznesowe założenia firmy, a także interes partnera biznesowego, którego Klientów obsługuje.
  4. Mentorstwo:
    Pracownik R4 jest mentorem gotowym i chętnie udzielającym wsparcia wszystkim Pracownikom. Często inspiruje innych pracowników, do nauki i rozwoju, powołując się na swoje doświadczenie i wiedzę. Ważnym elementem tej współpracy, są dobrze zbudowane relacje i silne utożsamianie się z organizacją.
  5. Monitorowanie i ocena:
    Feedback powinien opierać się na wspólnym szukaniu obszarów do rozwoju. Pracownik jest w pełni samodzielny i wykazuje duże zaangażowanie. Spotkania monitorującej ewaluacyjne pełnią funkcję motywującą, szlifującą eksperckość oraz stanowią ważny element obserwacji, aby wyłapać momenty, które są objawem spadku zaangażowania i wycofania.

Monika Fedyk-Sikora
Dyrektor ds. Kluczowych Klientów